فهرست

درباره دانشکده

تاریحچه دانشکده

 

قبل از سال 1362 به عنوان آموزشگاه بهیاری و پس از آن تا سال 66 به عنوان آموزشکده پرستاری ارائه خدمت نموده از سال 1366 به دانشکده پرستاری ارتقاء و از سال 1372 تا به حال به عنوان دانشکده پرستاری و مامایی به تربیت دانش آموختگان اقدام نموده است . این مرکز از نیمسال اول 87-86 در رشته بهداشت عمومی با گرایش بهداشت خانواده در مقطع کاردانی و از نیمسال دوم 90-89 در رشته کارشناسی بهداشت عمومی  واز نیسمال اول سال 94-93  در مقطع کارشناسی ارشد پرستاری سالمندی دانشجو می پذیرد .

شوراهای داخلی دانشکده :

 شورای آموزشی : بررسی نظرات و پیشنهادات اعضاء هیأت علمی و مربیان ، بررسی مشکلات آموزشی دانشجویان ، برنامه ریزی و تقسیم واحدهای درسی ، بررسی درخواستهای مهمانی ، انصراف ، انتقالی دانشجویان . 

شورای تحصیلات تکمیلی :  رسیدگی به درخواست های دانشجویان ارشد ، تدوین آیین نامه های داخلی برای دانشجویان ارشد ، بررسی پروپزال های دانشجویان ارشد و . . . 

 شورای پژوهشی : بررسی و ارزیابی طرحهای تحقیقاتی پیشنهادی اعضای هیأت علمی ، برگزاری همایش ، کنفرانس علمی و ...  . 

مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری : بررسی طرح های تحقیقاتی در حوزه پرستاری از اعضای هیأت علمی دانشکده و دانشگاه و نیز اعضای هیأت علمی از سایر دانشگاه های علوم پزشکی می پردازد.

 

شورای IT : هماهنگی های لازم در مورد مسائل مرتبط به اینترنت و سایت دانشکده ، کامپیوترها و ویدئو پروژکتورهای کلاس .

 

  شورای فرهنگی : تنظیم برنامه های فرهنگی امور فرهنگی ، دفتر نهاد ، تشکل های دانشجویی دانشکده جهت برگزاری مراسم ، اردو و ...   

 شورای دانشجویی : بررسی نظرات دانشجویان در زمینه مشکلات آموزشی و برنامه های رفاهی و . . .  با حضور نمایندگان دانشجویان  .

 

امکانات آموزشی دانشکده :  

 کتابخانه : دارای زیر بنایی به مساحت 134متر مربع ، 5145جلد کتاب فارسی ، 753جلد کتاب لاتین ، 43جلد مجله فارسی بوده و همچنین مجهز به سیستم اطلاع رسانی اینترنتی می باشد .

سمعی و بصری : دارای فیلم های آموزشی ، اورهد ، اوپک ، اسلاید ، ویدئو ، تلویزیون ، مولاژ و ... می باشد . همچنین 14 دستگاه کامپیوتر آموزشی و 7 دستگاه دیتاپروژکتور در واحدهای آموزشی مختلف دانشکده نصب شده است .

آزمایشگاه : شامل 2 واحد است ، یک واحد 12 متری و یک واحد 50 متری که جهت گذراندن واحدهای عملی بیوشیمی ، میکروبشناسی و انگل شناسی ایمونولوژی و فیزیولوژی می باشد وامکانات آن شامل : سانتریفیوژ ، بن ماری ، روتاتور ، میکروسکوپ ، اتوکلاو ، اکسپکتروفتومتر و ... است .

 سایت کامپبوتر : مجهز به 13دستگاه کامپیوتر و متصل به اینترنت  و دیتا پروژکتور جهت استفاده دانشجویان می باشد

 

سایت کامپیوتر خوابگاه : مجهز به 17 کامپیوتر و نیز متصل به WIFI در تمامی طبقات خوابگاه

 

اتاق پراتیک : دارای انواع وسایل لازم جهت بررسی فیزیکی ، درمان و مراقبت پرستاری از بیمار می باشد نظیر ساکشن ترالی اورژانس ، مانکن های آموزشی و ...   .   

 

بیمارستان و درمانگاه : کلیه کارآموزی های دانشجویان با حضور مربیان مجرب در بیمارستان های امام سجاد (ع) و شهید رجائی و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان رامسر و تنکابن صورت می گیرد و همچنین برای کارآموزی پرستاری بهداشت روان ، اطفال و سوختگی از بیمارستان های کودکان امیرکلا و سوانح سوختگی شهید زارع ساری و بیمارستان شفای رشت استفاده می شود  و کاراموزی ارشد دانشجویان سالمندی در مراکز مراقبت روزانه سالمندان رامسر و سرای سالمندان کتالم و سایر مراکز انجام می شود .

 

خوابگاه : با ظرفیت 170 نفر

 سالن ورزشی : با مساحت 420 متر مربع و تجهیزات ورزشی با حضور 3 مربی جهت انجام برنامه های ورزشی شامل : فوتسال ، والیبال ، تنیس روی میز ، بدمینتون و ...    .

 دفتر مشاوره : برای دانشجویان دختر در خوابگاه و برای دانشجویان دختر و پسر در دانشکده  که با حضور کارشناس ارشد  روانشناسی بالینی .

سالن سلف سرویس : با مساحت 350 متر مربع و با ظرفیت 150 نفر می باشد .

فضای آموزشی رختکن پسران – سالن مطالعه ، سالن شورا ، سالن مرکز تحقیقات مراقبت در پرستاری ، اتاق اساتید ، اتاق تشکل های های دانشجویی؛کمیته تحقیقات دانشجویی وسایر فضاها در دسترس مس باشد.